Wielkopolski Klub Kapitału

„Ludzie, którzy osiągają sukcesy, odczuwają naturalną potrzebę łączenia się”

Bieżące aktualności

Po raz VIII wybrano liderów w sprzedaży w Polsce!

2016-12-14

10 grudnia w warszawskim Hotelu Intercontinental podczas Gali Finałowej VIII edycji Konkursu Polish National Sales Awards nagrodzono najlepszych w sprzedaży. Celem Konkursu jest promowanie dobrych zwyczajów sprzedażowych, a hasłem tegorocznej edycji było: ”sprzedaż przyszłości oparta o talenty”.  Wyłoniono 15 zwycięzców w 19 kategoriach.  Przyznano również nagrodę Super Sprzedawcy oraz nagrodę specjalną za konsekwentne budowanie wizerunku sprzedaży etycznej. Uroczystość prowadzili: Elżbieta Pełka, Prezes Polish National Sales Awards, Członek WKK oraz Jacek Rozenek.  

W Gali udział wzięło ponad 200 gości, w tym wielu prezesów, dyrektorów organizacji sprzedażowych, partnerów, przedstawicieli świata nauki, organizacji biznesowych.

Polish National Sales Awards to najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie sektora sprzedaży w Polsce. Jego celem jest promowanie dobrych praktyk i najwyższych standardów etycznych oraz nagradzanie najlepszych profesjonalistów w branży. Dzięki unikalnej metodologii komisja sędziowska,
w skład której wchodzą doświadczeni praktycy sprzedaży, w dwuetapowym procesie oceny wyłania laureatów, którzy wykazali się nie tylko najlepszymi wynikami, ale również umiejętnością pracy zespołowej, kreatywnością i innowacyjnością oraz etyką postępowania.

– Wyróżnieni w tegorocznej edycji Konkursu są żywym dowodem, że nawet w trudnych czasach fundamentalne wartości biznesu: rzetelność, uczciwość, wiarygodność, fachowość, nie przestają się liczyć – powiedziała Elżbieta Pełka, prezes Polish National Sales Awards. – Najlepszymi sprzedawcami są nie ci, którzy zabiegają wyłącznie o szybki zysk, ale ci, którzy konsekwentnie
i wytrwale budują swe relacje z klientami, co w efekcie przyniesie oczekiwany zysk  
– dodała.

W tym roku statuetki i wyróżnienia przyznano w 18 kategoriach: Agent Ubezpieczeniowy, Doradca Klienta, Dyrektor Sprzedaży, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń, Dyrektor Sprzedaży w Banku, Innowacje w Dziedzinie Sprzedaży, Key Account Menedżer, Menedżer Sprzedaży B2B, Menedżer ds. Obsługi Klienta, Menedżer Sprzedaży, Menedżer Zespołu Sprzedaży Ubezpieczeń, Menedżer Zespołu Sprzedaży w Banku, Przedstawiciel Handlowy, Sprzedawca w Punkcie Sprzedaży, Sprzedaż e-commerce, Telesprzedaż, Trener Sprzedaży, Zespół Sprzedaży.

VIII edycja konkursu PNSA to łącznie 15 laureatów i 26 wyróżnionych. Wyłoniono też najlepszego z najlepszych – przyznano tytuł Super Sprzedawcy oraz dwa wyróżnienia w tej kategorii. Decyzją Zarządu PNSA oraz Kapituły Sędziowskiej nagrodę specjalną przyznano Bożenie Leśniewskiej, która jest Członkiem Zarządu ds. Sprzedaży i Komercyjnej Digitalizacji w Orange Polska Sp. z o.o. za konsekwentne budowanie wizerunku sprzedaży etycznej i promowanie wartości PNSA.

Dla wszystkich finalistów zostały ufundowane przez dwie firmy szkoleniowe: Pasja Grupa Dobrych Trenerów oraz Sandler Training, nagrody dodatkowe w postaci szkoleń. Nagrodę specjalną, roczne studia podyplomowe – „Strategiczne zarządzanie sprzedażą i zespołem sprzedaży”, ufundowaną przez Akademię Leona Koźmińskiego otrzymał laureat tytułu Super Sprzedawca 2016. W kategorii Przedstawiciel Handlowy B2B nie wyłoniono zwycięzcy.

Tytuł Super Sprzedawcy w VIII edycji PNSA otrzymał Jarosław Jóźwiak – LG Electronics Polska. Wyróżnienia przyznano dwóm osobom: Annie Chojnackiej – Totalizator Sportowy i Pawłowi Skotnickiemu - Aviva. Tytuł Super Sprzedawca Kapituła Sędziowska PNSA przyznaje na podstawie oceny osiągnięć kandydata oraz punktów uzyskanych w drugim etapie konkursu, czyli osobistych prezentacji finalistów.  Kandydaci do tytułu Super Sprzedawcy są nominowani przez członków Kapituły Sędziowskiej, którzy osobiście nadzorują proces prac poszczególnych komisji sędziowskich i uczestniczą w przesłuchaniach.

Podczas Gali na ręce Prezesów firm uczestniczących w konkursie PNSA wręczono Certyfikaty Etycznego Zarządzania Sprzedażą i Obsługą Klienta. Certyfikaty otrzymali prezesi i wiceprezesi firm, których kandydaci znaleźli się w finale konkursu PNSA.

Gala jest prawdziwym świętem sprzedaży – powiedziała Elżbieta Pelka.Fakt, że zainteresowanie Konkursem jest tak duże, jest dla nas potwierdzeniem tego, że kwestia etyki i dobrych praktyk w sprzedaży staje się priorytetem. Dlatego nagradzamy liderów, którzy stają się przykładem dla swoich współpracowników. Z powodzeniem od lat wyznaczamy trendy. Będziemy czynić to także w kolejnych edycjach, na które już teraz zapraszam – dodała.

Kontakt

Wielkopolski Klub Kapitału
61-739 Poznań,
Pl. Wolności 18
 

tel. +48 61 851  89 28, 96 53

e-mail: wkk@wkk.poznan.pl

O klubie

Elitarna Organizacja
Przedsiębiorców