Wielkopolski Klub Kapitału

„Ludzie, którzy osiągają sukcesy, odczuwają naturalną potrzebę łączenia się”

Kontakt

Wielkopolski Klub Kapitału
61-739 Poznań,
Pl. Wolności 18
 

tel. +48 61 851  89 28, 96 53

e-mail: wkk@wkk.poznan.pl

WKK Poznań

Nowości

XXIV rocznica WKK

2017-06-12

W Hotelu Novotel Poznań Malta, 2 czerwca br. o godz. 18.00, odbyło się dwudzieste czwarte, rocznicowe spotkanie Wielkopolskiego Klubu Kapitału, w którym uczestniczyło ponad 300 znamienitych Gości. Jubileuszową galę swoją obecnością uświetnili liczni wielkopolscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, korpusu dyplomatycznego i konsularnego, przedstawiciele świata biznesu, nauki, kultury i mediów. Dopisali nie tylko goście, ale także przepiękna pogoda, dzięki której do późnych godzin nocnych trwały przyjacielskie rozmowy w urokliwym hotelowym ogrodzie. Rocznicowe przemówienie wygłosił dr Szczepan Gawłowski - Prezydent Wielkopolskiego Klubu Kapitału. Głos zabrał również Piotr Florek - Senator RP oraz Adam Szejnfeld - Poseł do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania na wniosek Klubu wyróżnieni zostali wybitni Członkowie Wielkopolskiego Klubu Kapitału. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył odznakę honorową za zasługi dla rozwoju Województwa Wielkopolskiego. Członków Wielkopolskiego Klubu Kapitału, którzy szczególnie przyczynili się do rozwoju gospodarczego stolicy Wielkopolski wyróżnił Prezydent Miasta Poznania, a osoby zasłużone dla Powiatu Poznańskiego - Starosta Poznański.

Charytatywny koncert z okazji Dnia Dziecka dla Fundacji Mam Marzenie

2017-05-19

Już 31 maja w Sali Ziemi odbędzie się ciekawy koncert charytatywny: JOSE TORRES&HAVANA DREAMS OPEN MIND ORCHESTRA oraz SŁAWEK UNIATOWSKI METHAMORPHOSIS z okazji Dnia Dziecka dla Fundacji Mam Marzenie. Serdecznie zachęcamy do rozpowszechnienia informacji o tym ciekawym przedsięwzięciu i do zakupu biletów. Dochód z koncertu zostanie przekazany na ręce Fundacji Mam Marzenie. Będzie to jeden z największych koncertów charytatywnych nie tylko w Poznaniu, ale i całym kraju.

O klubie

Wielkopolski Klub Kapitału jest apolityczną, elitarną organizacją przedsiębiorców. Zrzesza właścicieli i szefów firm o wybitnych cechach osobowości i wysokim autorytecie społecznym, prowadzących rzetelne i wiarygodne firmy. Od ponad dwudziestu czterech lat z sukcesem integruje środowisko wielkopolskich przedsiębiorców, którzy swą postawą i działalnością wpływają bezpośrednio na rozwój Wielkopolski oraz jej pozycję  w kraju i Europie.

W Klubie obowiązują zasady uczciwości, rzetelności, wiarygodności i dotrzymywania słowa. Wysoko jest ceniony honor Członka Klubu. 

Ważną zaletą Klubu jest stwarzanie jego Członkom dostępu do decydentów, zarówno w sensie tworzenia prawa, jak również jego realizacji. W tym zakresie Klub stopniowo wykształca mechanizmy wywierania wpływu na decyzje polityczne w sprawach związanych z gospodarką.
 

Aktualnie Klub liczy ponad stu trzydziestu Członków, którzy są właścicielami lub menadżerami 250 przedsiębiorstw zarówno polskich jak i zagranicznych, zatrudniających łącznie około 30 000 pracowników.

Przyjęcie do Klubu odbywa się na zasadzie uzyskania rekomendacji Członka Klubu i akceptacji całego grona. Przynależność do WKK jest nobilitacją, która zobowiązuje, a zarazem gwarancją, że Członkowie Klubu to grupa najbardziej wartościowych działaczy gospodarczych w regionie.