2023-07-11

WKK na Torze Poznań

Lipcowe spotkanie Członków Wielkopolskiego Klubu Kapitału odbyło się na Torze Poznań. Chociaż warunki pogodowe nie pozwoliły na realizację pełnego programu spotkania (z uwagi na bezpieczeństwo, konieczna była rezygnacja z zaplanowanych jazd po Torze), gospodarz – Bartosz Bieliński – Prezes Automobilklubu Wielkopolski zapewnił bardzo ciekawe wystąpienia zawierające wiele praktycznych wskazówek dotyczących zmian w przepisach o ruchu drogowym. Pomimo deszczowej aury w spotkaniu wzięło udział ponad 80 osób – Członków WKK i Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego w Poznaniu DWK, z którym od lat współpracujemy.

Podczas spotkania Magdalena Antoniewicz – Pełnomocnik ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę, z okazji 20-lecia współpracy Kraju Związkowego Brandenburgia z województwem wielkopolskim wręczyła Prezesowi Automobilklubu Wielkopolski oraz Władzom WKK okolicznościowe statuetki z podziękowaniem za wspieranie rozwoju współpracy polsko-niemieckiej i organizację wydarzeń wzmacniających relacje wielkopolsko-brandenburskie.

W ramach merytorycznej części spotkania głos zabrał Bartosz Bieliński – Prezes Automobilklubu Wielkopolski. Przypomniał on ponad 100-letnią historię Automobilklubu Wielkopolski oraz opowiedział o pierwszych w historii Polski mistrzostwach Europy samochodów ciężarowych – Truck Grand Prix of Poland Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC). Odbyły się one w dniach 23-25.06.2023 na Torze Poznań. Niesamowite wyścigi potężnych maszyn zbudowały wyjątkową atmosferę i przyciągnęły tłumy widzów na Tor Poznań. Grand Prix było niezapomnianym spektaklem, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Równie ciekawa była kolejna prezentacja. Maciej Bednik, Specjalista ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Automobilklubu Wielkopolski, przedstawił wybrane zmiany w przepisach Prawa o ruchu drogowym. Prezentacja eksperta wywołała ciekawą dyskusję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy okazały się bardzo przydane nawet dla wytrawnych kierowców.

Nie zabrakło też motoryzacyjnych atrakcji. Podczas spotkania można było obejrzeć wyjątkowe, elektryczne modele samochodów prezentowane przez firmę Toyota Bońkowscy – kultowy model BZ4X oraz elektryczny samochód dostawczy proace electric o wyjątkowych parametrach.