Wielkopolskie Filary Biznesu

Edycja 2024

Kolejna edycja konkursu Wielkopolskie Filary Biznesu otwarta

Serdecznie zapraszamy wielkopolskie firmy do udziału w konkursie Wielkopolskie Filary Biznesu. W tegorocznej edycji na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia 2024 roku. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do aplikowania!

O nagrodzie

Wielkopolski Klub Kapitału i “Sukces po poznańsku” organizują konkurs o tytuł Wielkopolskiego Filara Biznesu dla firm z Wielkopolski, w celu promocji wybitnych przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju regionu. Konkurs ma cztery kategorie: Solidny pracodawca, Zielony lider, Lider innowacji i Sukces po poznańsku. Konkurs merytorycznie wspiera Kancelaria Filipiak Babicz Legal.

Kategorie

SOLIDNY PRACODAWCA

Zapraszamy firmy, które wyróżniają się dbałością o pracowników. Poszukujemy menedżerów firm, którzy troszczą się o relacje, rozwój i dobrostan swoich pracowników, zapewniając równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

ZIELONY LIDER

Zapraszamy firmy, dla których dbałość o ekologię to priorytet. Prezentujesz ekologiczne rozwiązania, propagujesz je w społeczności i edukujesz pracowników? To ta kategoria jest dla Ciebie. Pokaż swoje dobre praktyki i zdobądź statuetkę!

LIDER INNOWACJI

Jeśli Twoja firma stawia na innowacyjność jako stały element rozwoju biznesu, to zapraszamy do udziału w konkursie Wielkopolski Filary Biznesu w kategorii Lider innowacji. Szukamy firm, które wdrażają innowacyjne rozwiązania na skalę firmy, branży lub regionu. Pokaż nam, że innowacja to dla Ciebie coś więcej niż jednorazowe wdrożenie 
i że stanowi kluczowy element strategii rozwoju.

SUKCES PO POZNAŃSKU

Czy wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak poznański styl prowadzenia biznesu? Czytelnicy „Sukcesu po poznańsku” na pewno tak! Jeśli osiągnęliście sukces w Poznaniu w takim właśnie stylu, opowiedzcie o tym, a najbardziej inspirująca historia będzie pretendować o tytuł Wielkopolskiego Filara Biznesu w kategorii Sukces po poznańsku.

DLA WIELKOPOLSKI – PUNKTY DODATKOWE

W każdej kategorii konkursowej firmy mogą zdobyć dodatkowe punkty za działania na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego Wielkopolski. Organizatorzy konkursu, WKK i magazyn “Sukces po poznańsku”, od samego początku skupiają się na integracji lokalnego biznesu, kooperacji i promowaniu wielkopolskiej przedsiębiorczości. W trudnym czasie dla przedsiębiorców lokalne wspieranie biznesu jest szczególnie ważne, dlatego wszelkie inicjatywy na rzecz rozwoju regionu będą dodatkowo premiowane. Kapituła konkursu będzie brała pod uwagę m.in. dynamiczny rozwój, kooperację z regionalnymi firmami, inwestycje poprawiające jakość życia w regionie, działania CSR ukierunkowane na społeczność lokalną oraz kulturowe wsparcie regionu.

Jury

Do oceny wniosków konkursowych zaprosiliśmy ekspertów – praktyków gospodarczych z wieloletnim stażem. W kapitule konkursowej zasiądą przedstawiciele organizatorów oraz grono uznanych lokalnie autorytetów w obszarze gospodarki.

Paweł
Bugajny
Prezydent Wielkopolskiego Klubu Kapitału
Joanna
Małecka
Redaktor Naczelna
Sukcesu po poznańsku
partner medialny
dr Patryk
Filipiak
Założyciel Filipiak Babicz Legal partner merytoryczny
prof. dr hab. inż. Michał
Wieczorowski
Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką, Politechnika Poznańska
Tomasz
Kobierski
Prezes Zarządu Grupy MTP
Marta
Ozga
Prezes Zarządu
OZGA GROUP
Agnieszka
Surowik
Właścicielka Surconsulting

Jak wziąć udział?

Wszystkie zainteresowane udziałem firmy prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie Wielkopolskiego Klubu Kapitału.
Po wyborze kategorii konkursowej wypełniony formularz należy przesłać na adres filarybiznesu@wkk.poznan.pl w terminie do 10 kwietnia 2024 roku.
Na podstawie zebranych wniosków przygotowane zostaną prezentacje wszystkich uczestników konkursu, które opublikowane zostaną w majowym wydaniu „Sukcesu po poznańsku”. Uczestnicy prezentowani będą także na stronie internetowej Klubu oraz w mediach społecznościowych partnerów.
Udział w konkursie jest odpłatny – koszt 2 000 zł + VAT. Opłata konkursowa przeznaczona jest na sfinansowanie publikacji prezentacji uczestnika na łamach Sukcesu po poznańsku oraz pokrycie kosztów organizacyjnych konkursu.

Dla laureatów

W każdej kategorii konkursowej Kapituła wybierze w głosowaniu tajnym jednego laureata, który otrzyma prestiżową statuetkę, dyplom i prawo do posługiwania się tytułem Wielkopolskiego Filara Biznesu. Ponadto laureat konkursu otrzyma możliwość dodatkowej prezentacji na łamach „Sukcesu po poznańsku”.

WRĘCZENIE NAGRÓD

Wręczenie laureatom Wielkopolskich Filarów Biznesu nastąpi podczas uroczystej gali z okazji 31-lecia istnienia Wielkopolskiego Klubu Kapitału, która odbędzie się na początku czerwca br.

ORGANIZATOR
PARTNER
MEDIALNY
PARTNER
MERYTORYCZNY

Laureaci edycji 2023

Z ogromną radością pragniemy ogłosić zwycięzców XXIII edycji prestiżowego konkursu Wielkopolskie Filary Biznesu! Jest nam niezmiernie miło przedstawić wybitne firmy i przedsiębiorców, którzy wyróżnili się nie tylko swoim doskonałym biznesowym osiągnięciami, ale także innowacyjnością, przedsiębiorczością społeczną i działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Prezentujemy poniżej tegorocznych laureatów, którzy zdobyli tytuł Wielopolskich Filarów Biznesu w 2023 roku w kategoriach:

Lider ekologii
HABA Sp. z o.o.
HABA Sp. z o.o.

Jako pionier w dziedzinie przydomowych oczyszczalni ścieków HABA Engineering Bezzapachowe oczyszczalnie ścieków od 1993 roku dostarcza swoim klientom niezawodne,
innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, które pomagają chronić wody gruntowe przed szkodliwym wpływem ścieków bytowych. HABA to laureat w kategorii Lider ekologii. W
latach 2020-2022 firma wdrożyła szereg inicjatyw ekologicznych takich jak chociażby:

  • wdrożenie do oferty systemu nawadniania GREEN SHOWER, który umożliwia odzysk wody i substancji mineralnych, wykorzystując ścieki oczyszczone do nawadniania i nawożenia roślin;
  • uruchomienie instalacji fotowoltaicznej,
  • modernizacja infrastruktury produkcyjnej, celem ograniczenia strat ciepła i zapotrzebowania na energię
  • wdrożenie Lean Management w organizacji produkcji celem obniżenia kosztów energetycznych.

 

Lider innowacji
Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o.o.
Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o.o.

Fabryka Mebli Biurowych MARO powstała w roku 1991. Od ponad 30 lat dba o to, aby praca biurowa była komfortowa i ergonomiczna. Zamiłowanie do tworzenia rzeczy pięknych i funkcjonalnych sprawia, że MARO z pasją szuka nowych rozwiązań, które zamieniają pomysły w produkt, na coraz to wyższym poziomie.
MARO to laureat w kategorii Lider innowacji. Firma w latach 2020-2022 poczyniła inwestycje na szeroką skalę. Były to inwestycje we wdrożenie nowych, innowacyjnych produktów (ponad 10 nowych kolekcji mebli), wdrożenie nowych technologii (centra obróbcze, nowe linie okleinujące, nowe działy produkcyjne) oraz wdrożenie nowych systemów informatycznych.

Sukces po poznańsku
ReklamowyGadżet.pl
ReklamowyGadżet.pl

Agencja reklamowa pod marką ReklamowyGadzet.pl powstała w 2008 roku w Poznaniu. Stworzył ją Wojciech Wrociński z myślą kreowania miejsc pracy, w których ludzie się szanują, akceptują i tworzą wspaniałe prezenty biznesowe z pasją. Dziś zespół liczy 10 osób. W przeciągu 15 lat historii zmieniała się forma prawna prowadzenia działalności, ale
niezmienne jest to, że to ludzie tworzą tę historię – ludzie z pasją wynikającą ze swoich własnych, niepowtarzalnych historii i doświadczeń. ReklamowyGadzet.pl jest laureatem
naszego konkursu w kategorii Sukces po poznańsku.

Solidny Pracodawca
Wodociągi Leszczyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Wodociągi Leszczyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Wodociągi Leszczyńskie, ze swoją ponad 120-letnią historią i tradycją, działają na rynku od 1992 r. jako niezależny podmiot – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Firma zatrudnia 167 pracowników. Spółka dba zarówno o mieszkańców, jak i o swoją załogę, która jest filarem firmy. Wodociągi Leszczyńskie to laureat w kategorii Solidny Pracodawca. Działania pro pracownicze prowadzone w firmie to chociażby coroczne podwyżki wynagrodzeń, płatne dyżury domowe, pakiety usług medycznych, karty podarunkowe, sprawnie działający system podnoszenia kwalifikacji pracowników i wiele innych. Systematycznie wdrażane są też działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz warunków pracy.

Kapituła konkursu Wielkopolskie Filary Biznesu podjęła decyzję o przyznaniu nagrody specjalnej (kategoria Solidny Pracodawca Przyszłości) dla firmy, która w sposób szczególny
realizuje pro pracowniczą politykę, wyznacza nowe trendy w tym obszarze, wyprzedza rozwiązania stosowane na polskim rynku.

Solidny Pracodawca Przyszłości
Grupa Żabka
Grupa Żabka

Grupa Żabka to kompleksowy ekosystem convenience, którego celem jest upraszczanie ludziom życia, a marka Żabka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce, z której usług korzysta dziennie blisko 3 mln klientów. Wspólnie z ponad 8000 franczyzobiorców Grupa Żabka od 1998 roku wspiera polską gospodarkę oraz lokalne społeczności. Rozwija przedsiębiorczość, promuje zrównoważony rozwój, uczestniczy w tworzeniu ponad 56 tysięcy miejsc pracy.

Grupa Żabka to laureat w kategorii Solidny Pracodawca Przyszłości. Grupa Żabka dba o ciągły rozwój kompetencji pracowników poprzez liczne programy takie jak na przykład Akademia Żabki, Akademia Umiejętności Miękkich, a także trzystopniowy program rozwoju umiejętności menadżerskich. Grupa promuje i dofinansowujemy studia, zapewnia dostęp do szkoleń językowych, prowadzi program wolontariatu pracowniczego, wprowadziła Politykę Równości promującą otwartość na różnorodność.

Grupa Żabka znalazła się w top 25% najlepszych firm na świecie, którym udało się stworzyć jedno z najbardziej angażujących miejsc pracy, czego potwierdzeniem jest otrzymana nagroda Gallup Exceptional Workplace Award 2023. Jednocześnie Grupa Żabka jest pierwszą polską organizacją z taką nagrodą.

Do pobrania

REGULAMIN

Zapraszamy do zapoznania się i pobrania dokumentów konkursowych:

KARTY ZGŁOSZENIOWE

Karty zgłoszeniowe w poszczególnych Kategoriach: